Jak działają skarpetki złuszczające opinie kobiet

Skarpetki złuszczające to produkt do domowego pedicure kwasowego. Różnią się od działania Callus Peel i to niestety na minus. Wśród osób używających skarpetki złuszczające opinie są podzielone – dla jednych to produkt łatwy w użyciu i dość tani, dla innych po pierwszym użycie staje się jasne, że daleko mu do doskonałości. Jednym słowem można powiedzieć, że opinie na temat skarpetek złuszczających są uzależnione od każdego z nas, naszych potrzeb i łatwości użytkowania.

Callus Peel, zamiast skarpetki złuszczająceCallus Peel, a skarpetki złuszczające

Działanie skarpetek złuszczających opinie użytkowników

Skarpetki złuszczające podobnie jak preparaty Callus Peel (zobacz tutaj) działają na skórę dzięki zawartym w nich kwasom. O różnicy stanowi jednak rodzaj zastosowanych kwasów. O ile w Callus Peel są to kwasy naturalne takie jak winowy, mlekowy i cytrynowy, to skarpetki złuszczające często zawierają mniej przyjazne kwasy syntetyczne. Istotne jest także stężenie kwasów – często opinie na temat skarpetek złuszczających wskazują, że niewielkie stężenie w wielu tanich produktach powoduje niezadowalające działanie – niektóre zrogowacenia nie są usuwane.

Czas działania kwasów

Jeśli porównamy zabieg kwasowego pedicure Callus Peel ze skarpetkami złuszczającymi to zauważymy różnicę w szybkości działania. W Callus Peel efekt pięknych stóp możemy osiągnąć tego samego dnia. Wynika to m.in. z tego, że kwasów zawartych w tym produkcie nie można „przedawkować” – są łagodne dla skóry i użycie wyższego stężenia powoduje schodzenie zrogowaciałego naskórka ale nie powoduje podrażnień. W przypadku skarpetek złuszczających opinie kobiet koncentrują się często wokół ich opóźnionego działania. Zabieg przeprowadzony np. w piątek, skutkuje tym, że gdy idziemy do pracy w poniedziałek zmagamy się z łuszczącą się skórą. Skarpetki złuszczające działają z dwu lub trzydniowym poślizgiem – dziś robisz zabieg, a efekty pojawiają się dopiero po kilku dniach i to nie zawsze w odpowiednim momencie.

Dobre opinie o skarpetkach złuszczających, a ile kosztują skarpetki złuszczające?

Zaletą skarpetek złuszczających jest w opinii kobiet często ich przystępna cena. Są to produkty z niskiej półki cenowej w porównaniu z profesjonalnymi zabiegami. Jeśli czyjś problem z narastającym naskórkiem nie jest zbyt duży, można je stosować. Jeśli chcemy osiągnąć pełny i szybki efekt lepiej wybrać profesjonalny zabieg Callus Peel u kosmetyczki.