Stopy pokazują nie tylko jak dbasz o swoje ciało, ale także jaki tryb życia prowadzisz, a nawet na co chorujesz. Jeśli twoim problemem są popękane pięty leczenie skoordynowane między lekarzem a kosmetyczką może przynieść Ci świetne efekty. W czym może pomóc ci kosmetyczka w gabinecie?

Na popękane pięty leczenie pedicure kwasowym

Zadbane stopy pokazują dziś nie tylko zdrowie i urodę, ale także status społeczny i styl życia. Stopy przestają być już częścią ciała, którą się ukrywa. I to nie tylko latem. Także zimą we wnętrzach biurowców i domów kobiety zakładają odkryte buty i pokazują zadbane stopy, które podkreślają ich urodę.

Pomarańczowy Callus Peel, pomoże Ci zaprezentować się jak osoba zadbana i świadoma swojego ciała. Oprócz efektu kosmetycznego, ten produkt pomaga też uzyskać efekt leczniczy. Zabiegi kwasami na stopy pozwalają usuwać zniszczony, popękany naskórek. Co ważne – ograniczają też nadprodukcję naskórka, która jest dla wielu osób naprawdę dużym problemem. Pedicure Callus Peel pomoże walczyć Ci z martwym naskórkiem, a lekarz pomoże, jeśli problem sięga głębiej do warstw skóry.

Najpierw należy zdiagnozować problem – bo stan skóry jest często odbiciem stanu ogólnego naszego zdrowie. Przyczyny pękania pięt mogą być bardzo różne. Może to być zarówno noszenie nieodpowiedniego obuwia jak i przesuszenie skóry nóg. Ale często wynika to też niedoborów witaminy A w organizmie lub jest efektem dużej nadwagi lub otyłości. Wtedy oprócz kosmetyczki powinien wkroczyć do działania lekarz lub specjalista dietetyk i zalecić odpowiednią kurację lub zmianę diety. Jeśli przyczyną pękania skóry na piętach jest jej przesuszenie należy po prostu stosować odpowiednie kosmetyki i regularnie nawilżać stopy.

Popękane pięty – leczenie to konieczność

Pęknięcia skóry na piętach mogą być przyczyną dalszych problemów zdrowotnych, ponieważ otwiera się przez nie droga dla bakterii chorobotwórczych. Dlatego należy zdiagnozować przyczynę, a jeśli jest to nadmiar naskórka lub zrogowacenia skóry, zwrócić się po pomoc do kosmetyczki wspierając się też rozwiązaniami dostępnymi w domu, takimi jak np. Callus Zero, zestaw do domowego pedicure kwasowego. Więcej informacji o tym ciekawym produkcie można przeczytać na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *