Stopy pokazują nie tylko jak dbasz o swoje ciało, ale także jaki tryb życia prowadzisz, a nawet na co chorujesz. Jeśli twoim problemem są popękane pięty leczenie skoordynowane między lekarzem a kosmetyczką może przynieść Ci świetne efekty. W czym może pomóc ci kosmetyczka w gabinecie?

Na popękane pięty leczenie pedicure kwasowym

Zadbane stopy pokazują dziś nie tylko zdrowie i urodę, ale także status społeczny i styl życia. Stopy przestają być już częścią ciała, którą się ukrywa. I to nie tylko latem. Także zimą we wnętrzach biurowców i domów kobiety zakładają odkryte buty i pokazują zadbane stopy, które podkreślają ich urodę.

Pomarańczowy Callus Peel, pomoże Ci zaprezentować się jak osoba zadbana i świadoma swojego ciała. Oprócz efektu kosmetycznego, ten produkt pomaga też uzyskać efekt leczniczy. Zabiegi kwasami na stopy pozwalają usuwać zniszczony, popękany naskórek. Co ważne – ograniczają też nadprodukcję naskórka, która jest dla wielu osób naprawdę dużym problemem. Pedicure Callus Peel pomoże walczyć Ci z martwym naskórkiem, a lekarz pomoże, jeśli problem sięga głębiej do warstw skóry.

Najpierw należy zdiagnozować problem – bo stan skóry jest często odbiciem stanu ogólnego naszego zdrowia. Przyczyny pękania pięt mogą być bardzo różne. Może to być zarówno noszenie nieodpowiedniego obuwia jak i przesuszenie skóry nóg. Ale często wynika to też niedoborów witaminy A w organizmie lub jest efektem dużej nadwagi lub otyłości. Podobnie takie niedobory różnych mikroelementów w organizmie działają na naszą cerę, stan układy krwionośnego czy uzębienia. Wtedy oprócz kosmetyczki powinien wkroczyć do działania lekarz lub specjalista dietetyk i zalecić odpowiednią kurację lub zmianę diety – tak jak w przypadku zębów musi wkroczyć np. dobry dentysta i zalecić zmianę nawyków żywieniowych i higienicznych, zanim potrzebne będzie np. leczenie kanałowe zębów czy ekstrakcja. Tak jak w przypadku leczenia dentystycznego, jeśli zaniedbamy stan naszej skóry mogą być potem potrzebne bardzo uciążliwe kuracje.

Czasem na szczęście przyczyny problemów są prostsze. Jeśli przyczyną pękania skóry na piętach jest jej przesuszenie należy po prostu stosować odpowiednie kosmetyki i regularnie nawilżać stopy.

Popękane pięty – leczenie to konieczność

Pęknięcia skóry na piętach mogą być przyczyną dalszych problemów zdrowotnych, ponieważ otwiera się przez nie droga dla bakterii chorobotwórczych. Dlatego należy zdiagnozować przyczynę, a jeśli jest to nadmiar naskórka lub zrogowacenia skóry, zwrócić się po pomoc do kosmetyczki wspierając się też rozwiązaniami dostępnymi w domu, takimi jak np. Callus MIST PEEL, zestaw do domowego pedicure kwasowego. Więcej informacji o tym ciekawym produkcie można przeczytać na tej stronie.