W poprzednim artykule pt. „Co stopy mówią o Tobie”, sygnalizowaliśmy problem, jakim są popękane pięty Leczenie ich jest czasem łatwiejsze, a czasem trudniejsze w zależności od przyczyny tego problemu.

Wielu kobietom doskwierają popękane pięty Leczenie ich może trochę potrwać, ale warto zająć się tym problemem jak najszybciej bo chodzi nie tylko o sam komfort życia, ale także o zdrowie. Popękana skóra na piętach to raj dla drobnoustrojów, które chcą wniknąć do naszego organizmu. Wszelkie uszkodzenia naskórka, a co gorsza skóry, mogą skończyć się poważną infekcją.

 

Zbadaj dlaczego masz popękane pięty a leczenie będzie prostsze

Najpierw jak przy każdym schorzeniu ustalamy przyczynę. Przyjrzyjmy się naszej diecie. Czy nie brakuje w niej witaminy A? czy często jesz takie produkty jak ryby, jaja, szpinak, marchew, śliwki, wiśnie, morele? Oczywiście wiele zależy od pory roku. Ale zarówno zimą, jak i latem warto dbać o to, aby witamina A znajdowała się w produktach na naszym stole. Bez względu na porę roku warto jeść w rozsądnych ilościach mięso i jego przetwory lub (albo także) przetwory mleczne. Zwłaszcza jeśli ktoś postanowił przejść na wegetarianin musi czymś zastąpić ryby i mięso.

 

A może to przesuszona skóra?

Skóra pęka gdy jest wysuszona – zarówno z powodu jej ścierania, jak i suchego powietrza lub przemrożenia. Stosuj głęboko wnikające w skórę kremy, aby zregenerować pękające pięty Leczenie tym sposobem w połączeniu z dietą, daje bardzo dobre efekty w większości przypadków. Kłopotem bywa też brak złuszczania się naskórka, który nadmiernie przyrasta i jest to przyczyna pękania pięt. Możesz zastosować wtedy zabieg kwasowym pedicure lub w awaryjnym przypadku skarpetki złuszczające (nie zastąpią one zabiegu jakim jest pedicure kwasowy).

 

Noś wygodne buty

Jeśli twoim problemem są pękające pięty leczenie ułatwi noszenie wygodnych butów, czyli takich, które nie ocierają skóry ani nie są ciasne. Najlepiej jeśli nie nosisz też codziennie tych samych butów. Lepiej zamiast jednej mieć dwie i nosić je co drugi dzień. Wtedy para butów pozostawiona w domu ma szansę wyschnąć i „odpocząć”. A to oznacza, że buty później stracą fason na zewnątrz, a wewnątrz później się zdeformują.

W sprawie pękających pięt lub całych stóp możesz konsultować się i z lekarzem, i z kosmetyczką. Profesjonaliści z obu tych grup mają często bogatą i uzupełniającą się nawzajem wiedzę – warto z go skorzystać, dowiedzieć się, jak pozbyć się problemu pękających pięt.

Zobacz także: skarpetki złuszczające