Jeśli zastanawiasz się czy warto stosować skarpetki  złuszczające opinie ekspertów i zwykłych użytkowników mogą ci w tym pomóc. Przeczytaj kilka z nich.

Skarpetki złuszczające do stóp są popularnym antidotum na zrogowaciały naskórek lub jego nadmiar. To niezły sposób na gładką skórę, choć nie działają w każdym przypadku. Skarpetki złuszczające opinie mogą być różne. Weźmy pod lupę skarpetki złuszczające – czy to naprawdę działa?

Edyta Lasek, kosmetyczka

Skarpetki złuszczające do stóp do dobry sposób na usuwanie stwardniałego naskórka. Przydają się jeśli ktoś ma problemy z jego nadprodukcją, co powoduje ciągłe zmaganie się ze zgrubieniami. Jednak oprócz skarpetek warto w domu zastosować Callus Zero – to najnowszy hit, który warto wypróbować – produkt do domowego pedicure kwasowego. Moim klientkom z mniej nasilonym problemem polecam skarpetki złuszczające. Tym, które potrzebują nieco silniejszej interwencji – raczej Callus Zero.

Alicja z Warszawy, pielęgniarka

W pracy chodzę często w odkrytych butach. Od lat zmagam się z problemem zgrubiałego naskórka na stopach. Stosowałam wcześniej tradyzyjny peeling mechaniczny, ale było z tym dużo kłopotu. Po pierwsze czasem to po prostu bolało. A po drugie nie było do końca skuteczne. Jeśli ktoś nosi odkryte buty to skarpetki złuszczające są bardzo dobrym rozwiązaniem.

skarpetki złuszczające opinie

Ewa z Krakowa, hostessa

Z racji wykonywanego zawodu bardzo dużo chodzę i stoję. Często cały dzień jestem na nogach. To przyczynia się do powstawania uszkodzeń skóry na stopach oraz różnego rodzaju odcisków i zgrubień. Ze zdumieniem patrzyłam jak moje stopy zareagowały na skarpetki złuszczające – to było po prostu niesamowite, że bez żadnych wyrzeczeń i bólu mogłam pozbyć się problemu. Co prawda efekt nie zawsze utrzymuje się długo – ale i tak jest to ogromna ulga.

Skarpety złuszczające – przegląd najlepszych propozycji:

  •  Estemedis
  •  Silcatil
  •  L’biotica
  •   Marion Spa