Pedicure kwasowy to usuwaniem zrogowaciałego naskórka za pomocą kwasów. Rozpuszczają one naskórek i pozwalają go potem mechanicznie usunąć.

Czym jest pedicure kwasowy

Aby zrozumieć, co to jest pedicure kwasowy najlepiej przyjrzeć się dostępnym na rynku produktów związanych z tą kategorią zabiegów. Do takich produktów należą między innymi profesjonalne zestawy do kwasowego pedicure Callus Peel oraz różne rodzaje skarpetek złuszczających i plastrów dostępnych w aptekach, drogeriach i profesjonalnych sklepach kosmetycznych, w których zaopatrują się m.in. osoby prowadzące zakłady kosmetyczne.

Na czym polega pedicure kwasowy?

Wszystkie produkty do kwasowego pedicure mają wspólną cechę: zawierają kwasy. Są to mniej lub bardziej naturalne związki chemiczne – często są to takie kwasy jak kwas mlekowy, jabłkowy czy winowy. Czasem są to substancje syntetyczne, co częściej spotyka się wśród produktów z niższej półki takich jak tanie skarpetki złuszczające. Działają one wtedy słabiej i dłużej, a czasem wywołują też podrażnienia – nie znaczy to jednak że nie można ich używać przy zachowaniu pewnej dozy ostrożności.

W czasie każdego zabiegu pedicure są dwie fazy. Pierwsza polega na rozmiękczeniu naskórka kwasami, a druga na usunięciu rozmiękczonego naskórka – np. za pomocą różnego rodzaju skrobaków.

Pedicure kwasowy

Pedicure kwasowy – na czym polega?

15 sierpnia 2016

Pedicure kwasowy, wbrew nie zawsze dobrze interpretowanej nazwie, nie jest groźny. Należy go tylko przeprowadzić przy użyciu sprawdzonych kosmetyków. Takich jak np. plastry złuszczające pedicure, zawarte w zestawie Callus Peel. Stosowanie naturalnych kwasów przynosi wspaniałe efekty. Pedicure kwasowy to usuwanie naskórka za pomocą kwasów, które rozpuszczają martwy naskórek docierając do jego głębokich warstw i pozwalają go […] Czytaj więcej
pękajace pięty

Popękane pięty leczenie i zapobieganie

26 października 2016

W poprzednim artykule pt. „Co stopy mówią o Tobie”, sygnalizowaliśmy problem, jakim są popękane pięty Leczenie ich jest czasem łatwiejsze, a czasem trudniejsze w zależności od przyczyny tego problemu. Wielu kobietom doskwierają popękane pięty Leczenie ich może trochę potrwać, ale warto zająć się tym problemem jak najszybciej bo chodzi nie tylko o sam komfort życia, […] Czytaj więcej